Kolekce Zábava Planet of Socks HOME Kontakty O nás & naše výrobky

Ponožky Astrosport - Astro Uhlíř - sportovní a froté ponožky

Hráč NHL, reprezentant ČR a vítěz MS 2005 a 2010 v ledním hokeji hraje v ponožkách ASTRO ANATOMIC a AIRMAX z kolekce STARS TEAM
Historie ponožek ASTRO

Firma ASTRO byla založena v roce 1990 světoznámým konstruktérem Pavlem Uhlířem zabývající se výrobou sportovních ponožek a od počátku ji řídí syn Petr. Firma ASTRO využívá nejnovějších technických řešení, díky výzkumné a vývojové laboratoři NEW GEN, která vyvíjí a vyrábí pletací stroje pod vedením konstruktéra Pavla Uhlíře.

Firma ASTRO je tradiční, ryze českou firmou se sídlem v Třebíči. Vyrábí převážně sportovní specializované funkční ponožky a velký podíl na výrobě mají ponožky vycházkové.

Kolekce termoponožek STARS TEAM je zaměřena na vrcholové sporty jako hokej, lyžování, snowboarding, horolezectví, cyklistiku, basketbal, volejbal, atletika, aerobic a další sporty. Na vývoji kolekce STARS TEAM se podíleli reprezentanti České republiky jako hráč NHL Tomáš Vokoun, lyžař Filip Trejbal, horolezec Radek Jaroš, tenistka Jana Šromová, basketbalová a volejbalová reprezentace a další sportovci. Do úpletů ponožek byly aplikovány originální astro systémy a použity moderní termovlákna s nejvyšším zastoupením nově vyvinutého vlákna SENSURA.

Díky využívání pokrokových technologií a osobnímu přístupu k zákazníkovi vyrábí dnes firma ASTRO kolekce ponožkového zboží pro několik světově proslulých sportovních značek.

Ponožky ASTRO se staly bežnou součástí vrcholového českého sportovce.

Ponožky PROFESIONÁL

Plyšová vazba ponožky PROFESIONÁL, je vyrobena z přírodní bavlny prvního zpracování, s nepoškozeným vláknem recyklováním. Je odolná proti otěru a má vysoké sací schopnosti. Pevnost ji dodává osnova vyrobená z polyesteru. Bílé ponožky se před žehlením bělí v lázni teplé 80°C. Proto jsou vyráběny s přídavkem pro vysrážení a tím se jejich velikost při opakovaném praní již nemění. Před dokončením jsou nasyceny antibakteriálním stříbrem. Originální a náročná technologie, chráněná výrobním tajemstvím, je dovezena z USA, a v Evropě ji úspěšně využívá pouze firma ASTRO UHLÍŘ.


Hlavní vlastnosti ponožek PROFESIONÁL:
  • Příjemný dotyk s pokožkou.
  • Vysoké sací schopmosti.
  • Odolnost proti otěru.
  • Pevnost.
  • Trvanlivost.
  • Stálost velikosti po praní.
  • Silně znečištěné ponožky lze prát bez omezení teploty vody s možností použití pracích prostředků se silně bělícím účinkem.
  • Barva vzoru se při praní nepoškodí.
  • Ve srovnání s evropskou výrobou ponožek obstojí na jedničku.
  • S ohledem na jejich kvalitu jsou mimořádně laciné.

Zásadní rozdíl naší výroby bílých sportovních ponožek oproti výrobě ponožek v Evropě spočívá v tom, že tyto ponožky pleteme z režné bavlny a teprve po upletení bělíme, zatímco naše konkurence plete z bavlny již dříve vybělené na cívkách. Pro bělení na cívkách musí být použitý velmi agresivní bělící přípravek, při velkém tlaku a teplotě. Tím se do jisté míry snižuje pevnost a pružnost příze. V našem případě, při bělení již hotových ponožek můžeme použít méně agresivní bělící lázeň. Při procesu se očka pleteniny stabilizují, přičemž pružnost pleteniny se zvyšuje.


Výrobu ponožek PROFESIONÁL jsme zahájili již v roce 1991 a po krátké době jsme si získali velkou oblibu u našich zákazníků. Po jisté době, následkem u výrobců bělících lázní, se výroba těchto ponožek stala pro nás neekonomická a museli jsme ji významně omezit. V minulém roce jsme však spolu s dodavatelem lázní pro bělení zahájili vývoj nové lázně s úspěšným výsledkem. Proto vám sdělujeme radostnou zprávu, že ponožky PROFESIONÁL jsou opět u nás na skladě.

Ponožky HUNTER

Představujeme vám nové ponožky HUNTER, které jsou vyráběny z kvalitních materiálů: sensury (45%), vlny (30%), bavlny (10%) a elastanu (10%).

Sensura dodává ponožce měkkost a jemnost a zaručuje větší šetrnost k pokožce a vysoký komfort nošení. Vykazuje se unikátními vlastnostmi, jako je dvojnásobná rychlost schnutí oproti bavlně, excelentní odvod vhkosti od pokožky a vysoká odolnost proti vnějším vlivům. Udržuje přirozené klima při styku textilie s pokožkou.

Vlna typu merino je použitá na vnější straně úpletu a propůjčuje výrobku výkonnou termoizloační vlastnost.

Vzhledem ke všem vlastnostem doporučujeme ponožky lesákům, rybářům, lovcům, dřevorubcům a všem, kteří hledají  vysokou kvalitu, dlouhodobou životnost při nošení a další kvality.

Ponožku HUNTER si můžete zakoupit v ASTROSHOPU zde.

Jako v bavlnce
hunter
Anketa
V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.
 
Planet of Socks
© 2005 - 2007 ASTROSPORT       Vyrobilo Vergilio

oblečení, Třebíč
oblečení, Třebíč